نقش دیجیتال مارکتینگ در تبلیغات

نقش دیجیتال مارکتینگ در تبلیغات

نقش دیجیتال مارکتینگ در تبلیغات

 نقش دیجیتال مارکتینگ در تبلیغات

دیجیتال مارکت
چیست؟
امروزه در فضاهای مجازی هر پیجی که میبینید به واژه دیجیتال مارکت برخورد می کنید. شاید بیشتر افراد با این واژه آشنا باشند اما مفهوم واقعی این کلمه را نمی دانید.

از گذشته تا به امروز شرکت ها و برند های مختلف همیشه با چالشی بنام تبلیغات رو به رو بوده اند و ترس بسیار بزرگی نسبت به آن و هزینه های سنگین تبلیغات دارند .
از طرفی هم دغدغه ی مهم دیگر آن ها این است که کدام روش تبلیغات تاثیر بیشتری دارد و مخاطب های بیشتری جذب می کند.
تا چند سال پیش تبلیغات محیطی تمام فضای تبلیغات را به خود اختصاص داده بودند اما امروزه دیگر برندها را اغنا نمی کند و همه سعی دارن در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که مخاطبان بیشترین وقت را در روز به آن اختصاص می دهند خود را مطرح کنند.

پس در اینجا است که واژه دیجیتال مارکتینگ به میان می آید.

دیجیتال مارکتینگ :

در این روز ها شاهد این هستیم که مردم اتصال جدا نشدنی با فضای مجازی و اینترنت دارند و این واقیعتی است که کسی نمی تواند آن را انکار کند .
دیگر نسبت به تبلیغات محیطی بی تفاوت شده ایم و از کنار آن ها به سادگی و بدون توجه به محتویات آن ها رد می شویم . به خاطر اینکه ما فضایی را پیدا کرده ایم که کمبود های شیوه سنتی را پر می کند ،
پس حتماً جذب تبلیغات خواهیم شد و این تنها دلیل تفاوت دیجیتال مارکتینگ است
هر فعالیتی که در فضای مجازی و اینترت باعث تبلیغات محصول و یا خدمات شود دیجیتال مارکتنیگ محسوب می شود ، حال هر کس که بیشتر به آن علاقه نشان دهد و کار خود را با آن آمیخته کند شناخته تر میشود و محبوب تر خواهد بود. این روش باز خوردی چند برابر دارد .

حال از خود سوال میکنید که اولین و اصلی ترین قدم در دیجیتال مارکتینگ چیست؟
اولین قدم تعیین هدف است.باید ببینید هدف شما از دیجیتال مارکتینگ آشنا کردن مخاطبان با برند و ضمینه کاری شماست یا فروش محصولات برند است.
بر طبق هدفی که انتخاب می کنید باید استراتژی مناسب را خلق کنید تنها با داشتن یک هدف و استراتژی مناسب می توانید یک دیجیتال مارکت خوب داشته باشید.

در این راه پر فراز و نشیب ابزارهایی وجود دارند که می توانند شما را تا رسیدن به مقصد همراهی کنند، ابزارهایی مانند :
وب سایت، شبکه های اجتماعی،ایمیل و وب سایت های مرجع مرتبط با کسب و کار شما.

در مسیر دیجیتال مارکتنیگ اولین و مهمترین ابزار شما وب سایت شما می باشد ،درست کردن یک سایتی که ویژگی های خاصی داشته باشد و مشتری را کامل جذب کند و در واقع پایگاه و هسته مرکزی تبلیغات آنلاین ما می شود که مخاطبان از طریق شبکه های اجتماعی به آن متصل می کنیم.

در کنار سایت وبلاگ های مرتبط ایجاد کنید و سپس سراغ شبکه های اجتماعی بروید و پیج های خود را بروز نگه دارید.
به دنبال فقط معرفی محصولات خود نباشید و فقط از خود تعریف نکنید بگذارید تا مخاطبان شما را محک بزنند و شما را قبول کنند چون تنها در این صورت است که نام برند شما در ذهن مخاطبان هک شده و همیشه شما و برند شما را دنبال می کنند.

سعی کنید مطالبی که در غالب بلاگ تهیه می کنید مخاطب پسند باشد از جملات عامیانه بیشتر استفاده کنید چون باعث احساس صمیمیت بیشتر شما با مخاطبانتان می شود.
سعی کنید مطالبی کوتاه و خلاصه اما دارای مفهوم عمیق موضوع باشد تا مخاطب از خواندن مطلب شما خسته نشود.
استفاده از عکس های مفهومی می تواند به درک بهتر موضوع مورد بحث در مخاطبین شما منتهی شود.

شناخت خود را در رابطه با انواع شبکه های اجتماعی و نحوه عملکرد هر کدام بالا ببرید تا بتوانید برای هر کدام مطلب منحصر بفردی ایجاد کنید.
مثلا در اینستاگرام که عکس محور است می توانید از عکس های مفهومی و مرتبط با موضوع به همراه کپشن های مرتبط استفاده کنید تا مخاطبان به راحتی به موضوع مورد نظر شما برسند و پیام شما را دریافت کنند.

همه اینها کارهای بسیار ساده هستند که شما می توانید توسط آنها پله های ابتدایی دیجیتال مارکتینگ خود را طی کنید اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید کار را به کاردان بسپارید تا با طراحی یک استراتژی درست و هدفمند برند شما را به نقطه دلخواه شما که گاه فروش محصولات است  و گاهی مطرح کردن برند شما می باشد را انجام دهد.
تنها در این صورت است که می توانید یک دیجیتال مارکتنیگ موفق و عالی داشته باشید و  تاثیر فوق العاده آن را در فروش محصولات و عرضه خدمات خود ببینید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.