مالتی مدیا

مالتی مدیا

مالتی مدیا

مالتی مدیا

مالتی مدیا، که چند رسانه ای ترجمه می شود و در حقیقت تکنیک ترکیب کردن رسانه های مختلف برای بیان یک ایده به شمار می رود. کاری که مالتی مدیا انجام می دهد این است که بین رسانه های مختلف نظیر گرافیک، عکاسی، صدا، نوشته، ویدئو، انیمیشن و … به منظور رساندن یک پیام مشخص تعامل ایجاد می کند. با توجه به موقعیت و کاربرد های مختلف از مولتی مدیا به عنوان رسانه ی دو وجهی، فرا رسانه یا رسانه ی ترکیبی یاد می کنند.

بطور کلی محصولات مالتی مدیا به سه قسمت عمده تقسیم می شوند : 

  1. آموزشی :در این نوع از مالتی مدیا یا چند رسانه ای از تمام قابلیت ها برای تولید یک نرم افزار آموزشی استفاده می شود. و در فضایی جذاب و متنوع (Interactive) در این گونه از نرم افزار ها سعی می شود مفاهیم آموزشی به صورت تعاملی به مخاطبان آموخته شود.
  2. تبلیغاتی :در ابتدا تبلیغات یا رساندن صدای خود به مخاطبان خاص را در نظر بگیرید. لذا در همین راستا با بهره گیری از قابلیت های کامپیوتر میتوان از طرق مختلف از قبیل استفاده از عناصر دیداری وشنیداری مانند: انیمیشن ، صوت ، عکس و … به هدف مطلوب دست یافت.
  3. کاربردی :نرم افزارهای کاربردی از قبیل پخش کننده های صوتی و تصویری، برای ساخت خود دارای تعریف های استانداردی هستند.

از مزایای استفاده از مالتی مدیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لوحهای فشرده مالتی مدیا از هر کاتالوگ، بروشور و کتابچه ای جذاب تر می باشند، تاثیر بیشتری بر مخاطب می گذارند، محدودیت حجمی ندارد و همه ی اطلاعات در آن ها جا می گیرند، به آسانی به تعداد مورد نیاز کپی می شوند و هزینه ها ی کمتری دارند.
  • با توجه به چند رسانه ای بودن جذاب تر هستند و تاثیر بیشتری بر مخاطب می گذارند.
  • به دلیل داشتن صدا و انیمیشن در بازی های رایانه ای کاربرد زیادی دارد.
  • امکان تعامل خوب با کاربر دارند به گونه ای که کاربر بتواند با انجام یک کلیک تغییراتی در تصویر، انیمیشن و … ایجاد کند.

طراحی مالتی مدیا به خلاقیت و مهارت تکنیکی بالایی برای ادغام دو یا چند رسانه نیاز دارد. اما این نکته حائز اهمیت است که مالتی مدیا توانایی بالایی در رساندن پیام شما به مخاطب خواهد داشت.

با توجه به تنوع روز افزون اقلام و گسترش بازارها، با توسعه شبکه های اطلاع رسانی به وسیله مالتی مدیا، می توان کلیه اطلاعات مربوط به انواع محصولات، خدمات، نشریات، کتب و … را در اختیار مشتریان قرار داد. تبلیغات با کمک شبکه های مالتی مدیا، به سراسر جهان کشیده خواهد شد و مشتریان، می توانند بدون مراجعه حضوری، از تازه ترین کالاها و خدمات ارائه شده و همچنین کیفیت و قابلیتهای آنها مطلع شوند. همچنین با کمک شبکه های فروش از راه دور و خرید از راه دور توسط مالتی مدیا، فعالیتهای بازاریابی و تحویل کالا تسهیل می شوند.

بدین ترتیب بازاریابی آینده با حضور سیستم های مالتی مدیای دو جانبه ، شکل سنتی خود را از دست داده و روابط حرفه ای در تجارت، دچار تحول ژرف خواهند شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.