تاثیر برندینگ و تبلیغات بر وفاداری مشتریان ۱

تاثیر برندینگ و تبلیغات بر وفاداری مشتریان ۱

تاثیر برندینگ و تبلیغات بر وفاداری مشتریان ۱

تاثیر برندینگ و تبلیغات بر وفاداری مشتریان ۱

امروزه برندسازی، ایجاد تصویری مطلوب از برند و وفادار ساختن مشتریان نسبت به برند از مهمترین هدفها و اولویتهای مدیریت در شرکتها و سازمانها  می باشد. منافع قابل توجهی در ایجاد برند قدرتمند وجود دارد به طوری که شرکتها از برند به عنوان راهی برای شناسایی و متمایزسازی محصولات و خدمات خود، ایجاد تصویری مطلوب در ذهن مشتریان و وفادار ساختن آنها استفاده میکنند. وفاداری مشتریان به یک برند به عنوان عامل کلیدی در موفقیت و سودآوری برند می باشد.

هنگامی که شرکت ها تبلیغات خود را افزایش می دهند تصویر مطلوب تری از برند در ذهن مشتریان شکل می گیرد که منجر به رضایت و وفاداری مشتریان می شود. با توجه به نقشی که تبلیغات در ارتقا دانش و ادراک مشتریان نسبت به برند و تقویت وفاداری برند دارند، شرکت ها و سازمان ها هرساله هزینه زیادی را صرف تبلیغات می کنند که بسیاری از این بودجه های تبلیغاتی با هدف آگاهی و اطلاع رسانی به مشتریان در مورد محصولات و خدمات جدید ارائه شده توسط شرکت می شود.

نام تجاری:

نام تجاری عبارت است از طراحی منحصر به فرد نشانه، نماد، کلمه یا ترکیبی از این موارد که تصویری را در ذهن تداعی می کند که معرف محصولی است و آنرا از رقبایش متمایز می کند.

از نظر مصرف کنندگان برند بخش مهمی از محصول است و از این رو می تواند بر ارزش محصول بیفزاید.

مشخصات و ارزش هوا خواهان برند:

وفاداری به برند، وابستگی کمی به بخش بندی های گسترده ی جمعیت شناختی مانند درآمد و سن دارد. بیشترین ارتباط آن با کیفیت محصول و پیام مربوط به آن می باشد.

هوا خواهان برند ( Brand Enthusiasts ) به افرادی گفته می شود که برند مورد علاقه خودشان را به دوستانشان معرفی کرده و پیشنهاد می دهند. و کسانی هستند که تقریبا عمده خرید های حال حاضر و آینده خود را از این برند تهیه می کنند، در واقع کسانی اند که نسبت به برند خود وفادار هستند.

به علاوه وفاداری به برند لزوما در مورد قیمت نیست چرا که با توجه به تحقیقات صورت گرفته ۴۷ % افراد عنوان کرده اند که تخفیفات فروش بر روی خرید آنها از برند تاثیر گذار بوده است.

ارزش علاقه مندان و هواخواهان برند:

  • هوا خواهان برند نزدیک به چهار برابر بیشتر از افراد عادی احتمال خرید و صرف هزینه برای برند مورد علاقه شان در آینده دارند و سه برابر بیشتر محتمل به خرید متدوال از آن برند ها هستند.
  • هوا خواهان برند ۱۳ % بیشتر از متوسط سایر مشتریان برای برند مورد علاقه شان پول خرج می کنند.
  • همچنین در هوا خواهان برند نسبتا این عامل محتمل تر است که براساس پیشنهادات برند های مورد علاقه خود اقدام به خرید کنند.

ارتباط وفاداری به برند و شبکه های اجتماعی:

بنابراین لازم است اگر چنین طرفدارانی برای برند خود داریم آنها را حفظ کنیم و همواره با آنها در تعامل باشیم و حتی از نظرات و پیشنهادات آنها استفاده کنیم و سعی کنیم بر تعداد آنها بیافزاییم. اما اگر از چنین هوا خواهانی برخوردار نیستیم باید در مورد استراتژی های بازاریابی خود بازنگری کنیم.

این کار از آن جهت ضروری است که در بازار امروز که تبلیغات دهان به دهان از اهمیت بالایی برخوردار است، اگرفعالیت های بازاریابی و برند سازی شما نتواند موجب وفاداری به برند و ایجاد هوا خواهان برند برای شما شود مشخصا از سایر رقبا و رهبران عقب خواهید ماند.

برند سازی در ادامه …

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.