تأثیر برندینگ و تبلیغات بر وفاداری مشتریان۲

تأثیر برندینگ و تبلیغات بر وفاداری مشتریان۲

تأثیر برندینگ و تبلیغات بر وفاداری مشتریان۲

تأثیر برندینگ و تبلیغات بر وفاداری مشتریان۲

برند سازی هیجانی:

برندسازی هیجانی سبب می شود مشتریان برای مدتی طولانی به برند شما وفادار بمانند. برند سازی هیجانی و برند سازی احساسی شخصا شرکت ها را از رقبا متمایز می کند و به خلق ارتباطی عمیق و حقیقی بین برند و مشتریان کمک میکند.

مفهوم برند سازی هیجانی:

مارک گوب ( Marc Gobe ) برای اولین بار مفهوم برندسازی هیجانی را بیش از ۱۵ سال قبل خلق کرد. فلسفه او بر اساس مشاهداتی بود که ارتباطاتی که در سطح هیجانی و احساسی بین برند و مردم بوجود بیاید می تواند منجر به برقراری رابطه مستحکم بین آن دو شود.
مصرف کنندگان به برند وابسته اند آنها انعکاسی از هویت خود را در برند احساس می کنند و زمانی که ارتباط حسی با برند شکل می گیرد سطح هیجانات بالا می رود به گونه ای که افراد نسبت به برند مورد مصرفشان تعصب دارند. به کارگیری برند سازی هیجانی ارتباط عمیق حسی با مشتریان ایجاد می کند که نهایتا منجر به ایجاد وفاداری پایان ناپذیر می شود.

ارزیابی نام تجاری:

نام گذاری یکی از زیرکانه ترین جنبه های فرآیند برند سازی است. تغییر لوگو یا وب سایت کار نسبتا آسانی است. اما نام برند به این اندازه انعطاف پذیر نیست و نباید در برند سازی اشتباهی مرتکب شوید.
یک نام تجاری عالی علاوه بر راحت بودن، باید خاص و منحصر به فرد نیز باشد. به عنوان مثال توییتر در سال ۲۰۰۶ زمانی که پلتفرم آن روانه بازار شد شبکه های اجتماعی غالب فیس بوک، لینکدین، مای اسپیس و … بودند. توییتر در این بین به عنوان یک ایده انقلابی بود و این نام به طور کاملا شفاف آنرا از برندهایی که بر پایه ( دوست و رابطه ) ساخته شده بودند متمایز می کرد. برای ارزیابی نام تجاری از نظر متمایز بودن آنرا با سایر رقبا مقایسه کنید.
یک مزیت نام تجاری خوب این است که به طور کاملا واضح، محصول را توصیف کند. به عنوان مثال:USPS مخفف عبارت خدمات پستی ایالات متحده است و یا تک ماکارون که مشخص می کند عرضه کننده چه محصولی است. در واقع نام تجاری خود را به چالش بکشید.
اگر شما بلند پروازی هایی برای رقابت در سطح بین المللی دارید، ارزیابی نام تجاری خود را در اولویت قرار دهید.
یک راهی که معمولا برای ارزیابی نام تجاری بکار می رود آن است که آنرا با تعدا کمی از همکاران به اشتراک بگذارید و ده روز بعد آنها را صدا کنید و از آنها بپرسید که آن اسمی که چند روز پیش در مورد آن صحبت کردیم چه بود؟ به این صورت در واقع میزان چسبندگی و نفوذ این نام در ذهن را ارزیابی می کنیم. در واقع هرچه نام به یاد ماندنی تر باشد می تواند فروش بیشتری هم ایجاد کند.

مسئولیت اجتماعی برند در ادامه…

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.