بازاریابی و افزایش فروش برای استارتاپ‌ها

بازاریابی و افزایش فروش برای استارتاپ‌ها

بازاریابی و افزایش فروش برای استارتاپ‌ها

بازاریابی و افزایش فروش برای استارتاپ‌ها

بازاریابی به روش درست، سود مطلوب و خالص را برای کسب‌وکار شما به ارمغان می‌آورد. اگر می‌خواهید از هدر رفتن پول و از دست دادن فرصت‌های فروش جلوگیری کنید باید نقشه قدیمی بازاریابی خود را به روز رسانی کنید.

آنالیز و تست کمپین‌های تبلیغات

کمپین بازاریابی که غیرقابل ردیابی و اندازگیری باشد یک کمپین شکست خورده است! وقتی شما برای تبلیغات هزینه می‌کنید شاهد بازخورد و افزایش فروش در همان بازه زمانی تبلیغات خواهید بود. بنابراین اگر قصد صرف هزینه و زمان برای راه اندازی یک کمپین بازاریابی و تبلیغاتی را دارید ابتدا اطمینان داشته باشید که این کمپین قابل ردیابی و اندازه‌گیری است و مواردی که پیگیری میزان فروش یا رسیدن به هدف را میسر می‌سازد، تنظیم و درنظر بگیرید.

برای مثال هنگامی که مشتری نام شما را از یک پادکست می‌شنود، شما را در موتورهای جستجو می‌بیند و در یک مقاله (بازاریابی محتوا) در مورد خدمات و سرویس‌های شما می‌خواند، آنها کم‌کم نام شما را به عنوان یک برند معتبر و قابل اعتماد می‌شناسند و در هنگام نیاز به خدمات، برند شما به جای رقیب در ذهن آنها خواهد بود.

بازاریابی محصول خود را قبل از آماده‌سازی شروع کنید

برخی شرکت‌ها پیش از هرگونه تبلیغات و بازاریابی صبر می‌کنند تا محصولشان کامل شود یا فقط به محض آماده شدن محصول، فروش را شروع می‌کنند. این می‌تواند یک اشتباه گران قیمت باشد.

درواقع اگر هیچ‌کس در مورد محصول شما اطلاعاتی نداشته باشد تقاضا کم یا از صفر شروع می‌شود تا زمانی که کمپین بازاریابی و تبلیغات محصول انجام و تقاضا شکل بگیرد. بهتر‌است که کمپین معرفی محصول جدید را حتی اگر حداقل باشد برای مشتریان بالقوه و هدفمند در نظر بگیرید و به آنها اطلاع دهید که محصول شما در حال آمدن است.

بنابراین قبل از اینکه محصول ارایه شود، می‌توانید مزایا را به فروش برسانید و بعد از آن هنگامی که محصول آماده است، مشتری نیز هست.

یاد بگیرید چگونه از محتوا برای کسب‌وکارتان استفاده کنید

بازاریابی محتوا (Content Marketing) بخش بزرگی از تعامل کسب‌وکار با مشتریان را تشکیل می‌دهد. امروزه شرکت‌های زیادی متوجه اهمیت آن هستند و از انواع قالب محتوا به شکل متن، عکس، ویدئو، اینفوگرافیک و … استفاده می‌کنند.

بازاریابی محتوا از تولید محتوای با کیفیت شکل می‌گیرد و می‌تواند در برنامه بازاریابی نقش اساسی داشته باشد، تا حدی که برخی از کسب‌وکارها مانند سایت‌ها یا وبلاگ‌های آموزشی صرفا با تکیه بر بازاریابی محتوا کسب درآمد می‌کنند.

بازاریابی محتوا از لحظه‌ی که به اینترنت دسترسی دارید شروع می‌شود. سایت‌های خبری، بلاگ‌ها و سایت‌های آموزشی مانند آکادمی ای‌نتورک با آن سروکار دارند و سعی در ارایه اطلاعات مفیدی از سرویس‌ها و خدمات خود دارند. البته این فقط مربوط به دنیای آنلاین نیست و مجله‌ها، روزنامه‌ها، بروشورهای تبلیغاتی همگی از بازاریابی محتوا بهره‌ می‌برند.

بنابراین محتوای خوب منجر به جذب مشتری و پاسخ سوالات آنها و در نهایت فروش و کسب درآمد را برای شما به ارمغان می‌آورد.

از نیاز‌های اساسی هر کسب‌وکار برنامه‌ریزی جهت حضور و کسب سهم در بازار است. توجه به رشد تکنولوژی و دنبال کردن مسیر حرکت مشتریان از مواردی است که باید در نقشه بازاریابی خود لحاظ کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.