استراتژی های مهم تجارت الکترونیک در سال ۲۰۱۸ 

استراتژی های مهم تجارت الکترونیک در سال ۲۰۱۸ 

استراتژِی مهم تجارت الکترونیک

استراتژی های مهم تجارت الکترونیک در سال ۲۰۱۸

دانستن تکنیک های کلیدی برای هر استراتژی بازاریابی در تجارت الکترونیک حیاتی است.

 

استراتژِی مهم تجارت الکترونیک

رسانه های اجتماعی و  ADWORDS در روند تجارت الکترونیک:

مهم این است که از رسانه های اجتماعی مانند هر رسانه ارتباطی دیگری برای پیدا کردن مخاطبان در هرجایی که هستند استفاده کنید.

رسانه های اجتماعی:

داشتن استراتژی اجتماعی تعریف شده برای ارتقا محصولات و خدمات خود وهمچنین آگاهی از برند حیاتی است. اما با ادغام ویژگی های تبلیغاتی قابل خرید در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و Snapchat می توانیم مخاطبان را متقاعد به خرید و کلیک بر روی صفحه LANDING PAGE محصول کنیم.

یک پلت فرم عالی، یعنی برای دستیابی به مخاطبان خود در سرتاسر جهان، هزینه کنید و در میان رقبای خود بدرخشید.

اگر چه SEO، ایمیل و استراتژی های بازاریابی، شبکه های اجتماعی را به پلت فرمی برای ایجاد مشتری تبدیل می کنند اما این نقطه شروع خوبی است. تبلیغ نکردن در شبکه های اجتماعی به معنی از دست دادن تمامی مشتریانی است که در شبکه های اجتماعی به دنبال محصولاتی مشابه با محصولات شما میگردند. پس داشتن یک تبلیغات استراتژیک وهمراه با ویدئو محصول روش موثری برای به یاد ماندن محصولات شما در ذهن مخاطبان است.

هدف گیری مجدد از طریق شخصی سازی به ایجاد استراتژی یکپارچه ی تجارت الکترونیک کمک خواهد کرد. بنابراین کاربران به نیازمندی های خود در جایی که هستند خواهند رسید.

ADWORD

در ADWORD در طی چندسال گذشته شاهد اولین استراتژی تلفن همراه بودیم. گوگل در تلاش بود که از درامد تبلیغاتی خود محافظت کند. چرا که کاربران بیشتر از گوشی های هوشمند استفاده می کردند. ابتدا کمپین های ارتقا یافته به کار گرفته شد. اخیرا طیف وسیعی از افزونه های تبلیغاتی و تعدیل های پیشنهادی برای ارائه تبلیغات و انعطاف پذیری برای تبلیغ خود، بسته به دستگاه، مکان کاربر و همچنین تعاملات قبلی او از طریق مکان های مختلف آنلاین منتشر شده است.

در عصر تکنولوژی امروز که مصرف کنندگان در فضای اینترنت با محتواهای مختلف غرق شده اند. این محتواها از طریق تبلیغات، پیشنهادات، ایمیل ها، متون، رسانه های اجتماعی و هرچیز دیگری دریافت می شوند. در نتیجه صنعت به نقطه ای از شوک محتوا خواهد رسید که در آن مصرف کنندگان نمی توانند مطالب بسیار بیشتر از آنچه که در حال حاضر هستند، رسیده باشند. از این رو، کسانی که در صنعت لحظه ای فعالیت می کنند باید استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را از نو طراحی کنند. برندها باید بر روی رفتار مشتریان لحظه ای خود تحقیق کنند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.